sol_reklam_link
sag_reklam_link
Yorumunuz lazım (ADC)
Greywind
Greywind mesaj sayısı 405 Üyelik Bilgileri
20.11.2013 18:57
Merhaba, ben LoL'e başlıyalı 3-4 gün oldu. Bunca yıl mmo oyunlarında oyun anlayışımda hep range karakterler var, yani uzak mesafe karakterleri seviyorum, burada da geleneği sürdürüyorum, yakın mesafe deniyorum da olmuyor, alışamıyorum.

Kısacası LoL oyununda ADC rolüne odaklandım ve kendimi bu yönde geliştirmeye çalışıyorum. Bu geliştiriş aşamasında da maçlarda tercih edeceğim şampiyon/şampiyonlar üzerinde hakimiyet kurmak adına da hazırladığım listedeki şampiyonları iyi oynayan LoL oyuncularının videolarını izliyorum. Tabi ki tecrübe kazanmak için en iyi yol pratikten geçiyor, işte bu devrede kararsızlık, İP ve RPsizlik baş gösteriyor.

Jinx, Caitlyn, Vayne, Varus.... bir de Kha'Zix, ADC değil sanırım ama ilgimi acayip çekti.
Çeşitlilik açısından tüm ADC karakterlerine hakimiyet kurmak isterim tabi ama şu an bu mümkün değil.

İP ile şampiyon almak doğru bir hareket mi sizce? şu an 11000 ip var. Ama baktığımızda 20.seviye geldiğimde rün olayı devreye giriyor. İşleyiş ve İP geliş-toplam-gidiş üzerinde bilgim olmadığı için mantıklı mı mantıksız mı bilmiyorum.

Sizin önerilerinizi, yorumlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum.

Not: yan hesabım ile İP kasıp vayne aldım bugün.

2 maç attım;
Mavi takımda olsaydık belki daha iyi oynayabilirdim, üst tarafdaki takımda açı sıkıntısı çekiyorum, serbest kameraya alışamadım daha.
Bir de ilk maçta bizim elemanlar takımı full kastırdılar. 0/15/0 oynuyorlardı. 2v5 oynuyorduk adamları ilah ypatılar
uqvgm.png

Bir de cidden çok kötü item yapıyorum yahu. Buildleri iyi yapsam belki daha iyi olacak ama yapamıyorum. İtemlerin tam olarak açıklaması gibi bir link var mıdır acaba?

Not2: yan hesap ile 1500 İP daha kasıp Vayne'i iade edip 6300'e tamamlıycam ve Jinx alıcam, onu da denemiş olucam ve sonra Caitlyn.
Böyle yapabilir di mi? Kasarım sonra yapılmaz boşa uğraşmış olurum
“Bu mesaj Greywind tarafından 20 Kasım 2013 18:58 tarihinde değiştirilmiştir.”
FrozenBullet
FrozenBullet mesaj sayısı 1957 Üyelik Bilgileri
20.11.2013 19:06
Şimdi sana 1-2 tavsiyem olucak.Bunlar :

1)Yan hesapla uğraşma,kendine hesabına al karakterleri,aynı şeyi o hesaba da kasıp zaman harcıyorsun ip için.Mantıksız.
2)Evet,İp ile şampiyon almak mantıklı değil,en mantıklı harekettir.Runları ise dert etme,daha yolun başındasın.
3)Builder için eğer bir build merak ediyorsan Google amcaya gir,diyelim vayne build demi? "Vayne build" yaz.İlk başlarda "MobaFire" diye bir site var.Orda her şampiyonun her türlü buildini bulabilirsin.
4)İade haklarını sakın ola ki ip ile aldığın şampiyonlar için falan harcama.İleride rp çekip kostüm alacaksın büyük ihtimal.Bunlar için sakla o iade haklarını.Biz de her yeni başlayan gibi gereksiz şekilde tükettik,ama sen yapma.
5)ADC oynarken komple ks atıp kill al diyiyim tabiri caizse . Görevin kill toplamak,ve farm (minyonlara son vuruş yapıp altın kazanmak) kaçırmamak ve TF (5 vs 5 takım savaşı) çıktığında adamları düzgünce eritmek ve asla önde yer almamak,arkada korunaklı bir şekilde durmaktır.

Umarım dediklerim işine yarar.
Herkese İyi Oyunlar.
Greywind
Greywind mesaj sayısı 405 Üyelik Bilgileri
20.11.2013 19:13
FrozenBullet isimli üyeden alıntı:
Şimdi sana 1-2 tavsiyem olucak.Bunlar : 1)Yan hesapla uğraşma,kendine hesabına al karakterleri,aynı şeyi o hesaba da kasıp zaman harcıyorsun ip için.Mantıksız. 2)Evet,İp ile şampiyon almak mantıklı değil,en mantıklı harekettir.Runları ise dert etme,daha yolun başındasın. 3)Builder için eğer bir build merak ediyorsan Google amcaya gir,diyelim vayne build demi? Vayne build yaz.İlk başlarda MobaFire diye bir site var.Orda her şampiyonun her türlü buildini bulabilirsin. 4)İade haklarını sakın ola ki ip ile aldığın şampiyonlar için falan harcama.İleride rp çekip kostüm alacaksın büyük ihtimal.Bunlar için sakla o iade haklarını.Biz de her yeni başlayan gibi gereksiz şekilde tükettik,ama sen yapma. 5)ADC oynarken komple ks atıp kill al diyiyim tabiri caizse . Görevin kill toplamak,ve farm (minyonlara son vuruş yapıp altın kazanmak) kaçırmamak ve TF (5 vs 5 takım savaşı) çıktığında adamları düzgünce eritmek ve asla önde yer almamak,arkada korunaklı bir şekilde durmaktır. Umarım dediklerim işine yarar.

İade hakkını yan hesapta kullanıcam, gerçek hesapta değil. Yan hesap ile uğraşmamın sebebi şu; ilk levellerde çok İP geliyor ve gelen 400RP ile İP boost açıp çok hızlı bir şekilde kastım. Benim şu an amacım bir an önce 30 level olup dereceye girmek değil, oyunu tam anlamıyla kavramak, o yüzden asıl hesabım ile exp kasma derdim şu an yok. Şu anki önceliğim oynayacağım herolar ile bol bol pratik yapmak ve yan hesap ile PVP maçlarında onu yapıyorum.

Build konusunda haklısın, zaten şampiyon ile oynamadan önce mobafiredan bakıyorum ama tekdüze oynamak yeirne kendi buildimi de yapmak istiyorum, karşımdaki rakiplere göre. O yüzden oyun içerisinde internette olan buildler yerine kendim hazırlıyorum ama sanırım işe yaramıyor veya ben yaramadığını düşünüyorum. :d Yani itemlerin özelliklerinin tam olarak ne işe yaradığını çözmem lazım. Mesela ilk maçımda item olarak varus'a(ücretsizdi) hydra almıştım. :DD

yorumun için teşekkürler.
Naughty_Boy
Naughty_Boy mesaj sayısı 413 Üyelik Bilgileri
20.11.2013 19:17
Caitlyn'i mutlaka denemelisin.Menzili cidden çok fazla ve dürtülmeden rahatça farm yapabilirsin.Her 7. vuruşta kritik hasar verir.Ultisinin kaçma olanağı yok.Kaçma mekaniği var.Koridorda rahat baskı kurar ve W'sundaki kapanlar ile alanı daraltıp rakibi oyundan silebilirsin.
“Bu mesaj Naughty_Boy tarafından 20 Kasım 2013 19:18 tarihinde değiştirilmiştir.”
"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!"
Marbledi
Marbledi mesaj sayısı 262 Üyelik Bilgileri
20.11.2013 19:19
Öncelikle başarılar. Oyununda umarım afklar feederlar çıkmaz karşına )

Oyunda en önemli şeyden biri ründür. Kesinlikle rüne önem vermelisin. Rünsüzken karşına full rünlü biri çıkması durumunda hangi şampiyonun olursa olsun kesinlikle zorlanırsın koridorunda. Kaçıncı seviyedesin bilmiyorum ama ben rünlerimi 20 level olduğum gibi 3. tier rün dizmeye çalıştım ve inanılmaz faydasını gördüm. 3. seviye rünler 20 levelde açılıyor. AD ve AP olmak üzere 2 sayfa rün dizersen bunu support harici tüm şampiyonlarda kullanabilirsin.

Ad sayfası: 9825 ip (kırmızılar saldırı gücü, sarılar zırh, maviler maviler büyü direnci, büyükler saldırı gücü)
Ap sayfası: 11670 ip (kırmızılar büyü nüfuzu, sarılar zırh, maviler büyü direnci, büyükler yetenek gücü)
tutuyor.

ADC olarak önerebileceğim şampiyonlar kesinlikle Caitlyn, Vayne ve Jinx'tir. Bunlar ADC oynayan kişide kesin olması gereken, kolay ve genellikle tercih edilen şampiyonlardır. Bunların yanında Lucian, Ezreal de var fakat yeni başlayan birinin bunlara alışması kesinlikle zordur. Free olduğu zamanlarda deneyebilirsin.
For Senna!
Naughty_Boy
20.11.2013 19:23
ADC rünleri AD rünlerinden biraz farklıdır.Büyüklerde 1 tanesi saldırı gücü 2 tanesi can çalma.Diğerleri aynı şekilde olmalı
FrozenBullet
FrozenBullet mesaj sayısı 1957 Üyelik Bilgileri
20.11.2013 19:28
Greywind isimli üyeden alıntı:
FrozenBullet isimli üyeden alıntı:
Şimdi sana 1-2 tavsiyem olucak.Bunlar : 1)Yan hesapla uğraşma,kendine hesabına al karakterleri,aynı şeyi o hesaba da kasıp zaman harcıyorsun ip için.Mantıksız. 2)Evet,İp ile şampiyon almak mantıklı değil,en mantıklı harekettir.Runları ise dert etme,daha yolun başındasın. 3)Builder için eğer bir build merak ediyorsan Google amcaya gir,diyelim vayne build demi? Vayne build yaz.İlk başlarda MobaFire diye bir site var.Orda her şampiyonun her türlü buildini bulabilirsin. 4)İade haklarını sakın ola ki ip ile aldığın şampiyonlar için falan harcama.İleride rp çekip kostüm alacaksın büyük ihtimal.Bunlar için sakla o iade haklarını.Biz de her yeni başlayan gibi gereksiz şekilde tükettik,ama sen yapma. 5)ADC oynarken komple ks atıp kill al diyiyim tabiri caizse . Görevin kill toplamak,ve farm (minyonlara son vuruş yapıp altın kazanmak) kaçırmamak ve TF (5 vs 5 takım savaşı) çıktığında adamları düzgünce eritmek ve asla önde yer almamak,arkada korunaklı bir şekilde durmaktır. Umarım dediklerim işine yarar.
İade hakkını yan hesapta kullanıcam, gerçek hesapta değil. Yan hesap ile uğraşmamın sebebi şu; ilk levellerde çok İP geliyor ve gelen 400RP ile İP boost açıp çok hızlı bir şekilde kastım. Benim şu an amacım bir an önce 30 level olup dereceye girmek değil, oyunu tam anlamıyla kavramak, o yüzden asıl hesabım ile exp kasma derdim şu an yok. Şu anki önceliğim oynayacağım herolar ile bol bol pratik yapmak ve yan hesap ile PVP maçlarında onu yapıyorum. Build konusunda haklısın, zaten şampiyon ile oynamadan önce mobafiredan bakıyorum ama tekdüze oynamak yeirne kendi buildimi de yapmak istiyorum, karşımdaki rakiplere göre. O yüzden oyun içerisinde internette olan buildler yerine kendim hazırlıyorum ama sanırım işe yaramıyor veya ben yaramadığını düşünüyorum. :d Yani itemlerin özelliklerinin tam olarak ne işe yaradığını çözmem lazım. Mesela ilk maçımda item olarak varusa(ücretsizdi) hydra almıştım. :DD yorumun için teşekkürler.

İtemlerin üzerinde ne işe yaradığı tek tek yazıyor onlara bakabilirsin.Öte yandan 30 olunca illaha dereceliye gireceksin diye bir kural yok.30 olursun ve kavrayana kadar normal oyun atmaya devam edersin.Oyundaki bütün şampiyonlar ve bütün adc ler dengeli ve etkili.Tereddüt etmeden alabilirsin.Yani benim tavsiyem ana hesabını oynamandır.Build konusunda ise karşıya göre build kasmak en mantıklı harekettir.Ama her şampiyonun gitmesi gereken bazı buildler vardır ki ADC lerin çok daha sabittir buildleri.Standarttır anlayacağın.Kana susamış,ebedi kılıç,ilahların kılıcı,hayalet dansçı ve benzeri itemler vazgeçilmezdi çoğu adc için.Yani daha standart gidilir.
Herkese İyi Oyunlar.
Marbledi
Marbledi mesaj sayısı 262 Üyelik Bilgileri
20.11.2013 19:42
Naughty_Boy isimli üyeden alıntı:
ADC rünleri AD rünlerinden biraz farklıdır.Büyüklerde 1 tanesi saldırı gücü 2 tanesi can çalma.Diğerleri aynı şekilde olmalı
Benim 4 adet rün sayfam var.

1. AD - kırmızılar saldırı gücü / sarılar zırh / maviler büyü direnci / büyükler saldırı gücü bu rünleri adc, jungle ve top içink ullanmaktayım
2. AP kırmızılar büyü nüfuzu / sarılar zırh / maviler büyü direnci / büyükler yetenek gücü bu rünleri support ve AP şampiyonlar için kullanmaktayım
3. AP2 kırmızılar büyü nüfuzu ve zırh delme / sarı zırh / maviler seviye başı yetenek gücü / büyükler yetenek gücü ve seviye başı yetenek gücü bu rünü akali için kullanıyorum.
4. kırmızı büyü nüfuzu zırh delme / sarılar maan yenilenmesi / maviler seviye başı yetenek gücü / büyükler sebiye başı yetenek gücü bunuda ahri için kullanıyorum

Ben bu söylemiş olduğum AD rünlerini hem ADC, hem jungle hem de solo için kullanmaktayım. AD rünleri ile kule altında kalsan bile kule vurduktan sonra son vuruşu sen yapabiliyorsun. Çan çalmayı gereksiz buluyorum ben zaten 6-7 seviye olduğun zaman kana susamış çıkabiliyosun ve çan çalma sorunun kalmıyor.
“Bu mesaj Marbledi tarafından 20 Kasım 2013 19:43 tarihinde değiştirilmiştir.”
For Senna!
Naughty_Boy
20.11.2013 19:53
Marbledi isimli üyeden alıntı:
Naughty_Boy isimli üyeden alıntı:
Benim 4 adet rün sayfam var. 1. AD - kırmızılar saldırı gücü / sarılar zırh / maviler büyü direnci / büyükler saldırı gücü bu rünleri adc, jungle ve top içink ullanmaktayım 2. AP kırmızılar büyü nüfuzu / sarılar zırh / maviler büyü direnci / büyükler yetenek gücü bu rünleri support ve AP şampiyonlar için kullanmaktayım 3. AP2 kırmızılar büyü nüfuzu ve zırh delme / sarı zırh / maviler seviye başı yetenek gücü / büyükler yetenek gücü ve seviye başı yetenek gücü bu rünü akali için kullanıyorum. 4. kırmızı büyü nüfuzu zırh delme / sarılar maan yenilenmesi / maviler seviye başı yetenek gücü / büyükler sebiye başı yetenek gücü bunuda ahri için kullanıyorum Ben bu söylemiş olduğum AD rünlerini hem ADC, hem jungle hem de solo için kullanmaktayım. AD rünleri ile kule altında kalsan bile kule vurduktan sonra son vuruşu sen yapabiliyorsun. Çan çalmayı gereksiz buluyorum ben zaten 6-7 seviye olduğun zaman kana susamış çıkabiliyosun ve çan çalma sorunun kalmıyor.

Erken safhada doran kılıcı ile birlikte koridorda daha uzun kalmış olacaksın can çalma sayesinde ve minyonda önce geçmiş olacaksın.
OyunTuristi
OyunTuristi mesaj sayısı 682 Üyelik Bilgileri
20.11.2013 20:18
Yorumları okumadım uzun olduğu için önerim apsürt şeyler yapmayı seviyorsan garip karakterlerle ADC oynamayı deniyebilirsin,ama asla normal veya derecelide değil.Özel oyunlarda oynanayabilirsin.Ha çok ustalaşırsın oynarsın ama her zaman kuralına göre oynamak senin 1-0 önde olmanı sağlayacaktır.Önerime gelirsek Miss Fortune Ezreal ve Caitlyn'i önerebilirim.Birde birşey sormak istiyorum.3-4 günde nasıl 11000 İP yaptın?
Biz birbirimizi tamamlıyoruz sen ve ben(Joker)-LoL TR=Gusteau
Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız.