2012 ve 2013'te Yeni Çıkacak MMO Oyunlar I | Aliveingames
Editör: Göksenin GÜNGÖR

25.09.2012

2012 ve 2013'te Yeni Çıkacak MMO Oyunlar I
2012 ve 2013'te Yeni Çıkacak MMO Oyunlar I

Prime World

 

 


Büyük başarılara imza ata Nival'in atolyesinden çıkan şahane bir sosyal MOBA. LoL ve benzeri MOBA oyunlar gibi 3 koridorlu oyun modunun yanı sıra PvE haritalar ve daha farklı PvP modları içeriyor. Oyunda cinsiyet farklılıklarını ön plana çıkarmak için çok ilginç yenilikler bile eklenmiş. Mesela bir koridora dişi ve erkek karakter gitti diyelim. Eğer dişi karakter erkeğin yanındayken ölmeye yaklaşırsa erkek karakterin desteği ile ölmesi engellenebilir. MOBA unsurunun yanı sıra sosyal unsur olarak her oyuncuya bir kale veriliyor ve oyundan kazandıkları ile oyuncu bu kalede binalar yapıyor. Belli bir seviyeye geldiğinizde maçlardan kazandığınız para kaleden gelen vergilerden daha az olmaya başlıyor. Bu nedenle kale kurmak en az maç kazanmak kadar önemli. Çok yakın bir zamanda kapalı betası başlayacak. Hem de Türkçe.

ArcheAge
 Geliştirilmeye CryEngine 2 ile başlayan oyun, Kore’de gerçekleştirilen 4 kapalı betanın ardından Crytek firmasının CryEngine 2’den desteğini çekmesi sonucu CryEngine 3’e geçiş yaptı. Yaratıcısı XL Games tarafından Aion'u geçebileceği idda edilen ArcheAge, mistik ve gerçeğe çok yakın çizimlerin olduğu bir dünyada  diğer oyuncular ile birlikte büyük sayvaşlara katılıp sonsuz dünyaları keşfedebileceğiniz bir oyun. Kore için kapalı beta dönemleri başlayan oyunun Avrupa için çıkışı hakkında net bir tarih yok.

The War Z

 

 


Arktos Entertainment ve Hammerpoint Interactive oyunu "Oyuncuları zombi istilasındaki, bir felaket sonrası virüsün insanlığı kırıp geçirdiği, kabus gibi bir evreni atmosfer olarak kullanan Survival Korku MMO'su." olarak tanıtıyor. Bu uzun tanımın sonuna da, oyunun inanılmayacak derecek yakında, 2012 sonbaharında, 30 dolara yayınlanacağını ve aylık ücret gerekmeyeceğini ekliyor. 200 ile 400 kilometre kare arasında değişen büyüklükte devasa bir dünya içeren The War Z'de normal ve hardcore olarak iki adet oyun modu bulunuyor. FPS-TPS bakış açıları kombinasyonlu olarak kullanılabiliyor oyunda, güçlü RPG öğeleri de içeren oyun karakterlerimizi tamamen özelleştirebilmemize olanak sağlıyor.

Black Desert

 

 


Continent of the Ninth (C9) gibi başarılı bir yapıma imza atan Pearl Abyss'den büyük bir baş yapıt hazırlığı haberi aldık. Proje aşamasını geçmiş. İsmini bile koymuşlar, Black Desert. Tamamen açık bir dünyada aktif savaş sistemi, aktif sıyrılma, aktif blok ve envai çeşit combo saldırılar mevcut. Grafiklerine laf bile etmiyorum. Oyun daha çok yeni. Kısa bir zaman içinde çıkmayacak ama çıktığında ortalığı kasıp kavuracak gibi görünüyor.

Warface

 

 


Crytek'in göz nuru. MMO dünyasına attığı ilk adım. Evet Warface'den bahsediyorum. MMOFPS olara nitelendirdiğimiz oyunların belki de en kalitelisi olma durumunda. Crysis gibi büyük başarılar kazanan bir firmanın elinden kalitesiz bir şey bekleyemeyiz değil mi ? Piyasada bulunan diğer MMOFPS'lere benziyor. Çok büyük farklar yok ancak, bu tarz bir oyunu daha kaliteli bir şekilde oynamak her oyuncunun hakkıdır.

Squadflow

 

 


Çoğumuzun haberi bile olmayan oyunlardan biri. Oyunun senaryosunun müthiş kalitede olacağı ve oyuna tam olarak işlenmiş olacağı söylentileri kulağımıza çalındı. Eğer bu bir MMOTPS'de başarılırsa, senaryosuna bağlı kalan ilk Shooter örneğimiz olacak demektir. Oyunun karakterleri tahmin edeceğinizden farklı bir fiziki özelliğe sahip. Küp şeklinde robot olarak betimleyebiliriz sanırım. Videosunu bile izlediğinizde aksiyonu sonuna kadar hissedeceğinizden eminim.

Lineage Eternal

 

 


Lineage Eternal, NCsoft tarafından geliştirildiği bilinen ve önceki 2 Linage oyununun evreninde yer alan yepyeni bir MMORPG. Serinin önceki oyunlarından farklı olarak, izometrik bir bakış açısına ve Action MMO'ları andıran, Non-Target stili bir savaş sistemine sahip olan Lineage Eternal, hem Lineage severleri, hem de MMORPG tutkunlarını etkileyecek bir yapım gibi görünüyor. Oyunun çıkış tarihiyle ilgili net bir bilgi vermemiş olsa da, 2012 yılı sonlarında beta dönemlerinin başlayacağı duyumunu aldık.

Wildstar

 

 


Wildstar Grafik olarak pastel ve sıcacık bir çizime sahip. Karakter haraketlerinde bir o kadar detaya inerek nerdeyse mükemmeli yakalamaya çalışmışlar. Oyunda 4 sınıf olacak: Explorer, Soldiers, Scientist ve Settler. WildStar oyuncular için destansı bir macera sunuyor. Uzayın bilinmeyen derinliklerinde gizemli bir gezegende geçecek olan bu macera sonsuz sürpriz ve mini görevler ile birlikte, zorlu içeriği ile oyunculara eşsiz bir eğlence vaat ediyor.

The Elder Scrolls Online

 

 


ZeniMax Online Studios bünyesindeki RPG ustası Bethesda'nın The Elder Scrolls serisi için yaptığı Online projesi olan The Elder Scrolls Online, 5. oyun Skyrim'in 1000 yıl öncesinde geçiyor. Birçok MMORPG oyunundan çok daha fazla RPG dolu bir içerik vaat eden oyunun çıkış tarihi 2013 olarak gösteriliyor.

KULLANICI YORUMLARI

YORUM YAZ

Henüz bir yorum yapılmamış.

YORUM YAZ
0 yorum Tüm yorumlar
Yorum gönderebilmek için üye girişi yapmalısınız. Üye değilseniz kayıt olmak için tıklayınız.